הטיפול הלא פולשני לבריחת שתן באמצעות גלי רדיו
 

YNET

במרוצת השנים עובר הגוף הנשי שינויים רבים, אם בעקבות לידות, התבגרות טבעית או שינויים הורמונליים שמאפיינים את גיל המעבר ופוגעים באיכות החיים.

האזור הנשי הכי אינטימי, הוא זה ש"סובל" מתופעות רבות בתקופה זו, כמו למשל יובש בנרתיק, דליפת שתן, כאבים בעת קיום יחסי המין ועוד. תסמינים אלה נובעים בדרך-כלל כתוצאה מירידה ברמת האסטרוגן, המשפיעה על רקמת רירית הנרתיק וגורמת לירידה ברמת ההזנה של הרקמה, ברמת הלחות ובאלסטיות שלה.

הסטטיסטיקה מדברת על אחת מתוך כל שתי נשים שסובלת לפחות מתסמין אחד מאלו המתוארים מעלה, דבר שמשפיע באופן שלילי על איכות החיים של אותן נשים, ולא אחת על מערכות היחסים שלהן עם בני הזוג.

טיפול חדשני שהגיע לאחרונה לישראל, אמור לפתור בעיות אלו בהצלחה, וללא כל התערבות פולשנית. המדובר בטכנולוגיה שנקראת Thermiva, טיפול המבוסס על אנרגיית RF (גלי רדיו). הטיפול, שמתבצע בעזרת אנרגיית חום, נמצא יעיל לתסמינים וגינליים בדרך שאינה פולשנית, ללא הרדמה ובלי כאבים. הטיפול מאושר לשימוש על ידי ה-FDA האמריקאי, ה-CE האירופאי ועל-ידי משרד הבריאות הישראלי.

"ככל שהגוף עובר תהליכים והאישה מתבגרת, איכות הקולגן יורדת", מסבירה ד"ר איימי קסלמן, מומחית ברפואת נשים ממרפאות ד"ר פרידמן, "באזור הנרתיק יש לכך משמעות רבה משום שלאחר כמה לידות שעברו על האישה, בצירוף עם תהליך ההתבגרות הטבעי, נוצרת חולשה בעור ובשרירים ורקמת הנרתיק משתנה".

– מה עשו נשים שרצו לפתור את הבעיות האלו עד היום?

"עד לא מזמן היינו שולחים את אותן נשים או לניתוחים או לטיפולי פיזיותרפיה מיוחדים או שרשמנו להן טיפולים עם הורמון האסטרוגן. במקרים רבים הבעיות יכלו להיפתר בדרכים אלו, אבל ההיענות היתה בדרך-כלל בעייתית כי נשים לא היו מעוניינות בפתרונות אלו שלכל אחד מהם היה את סל החסרונות שלו".

– איך למעשה פותר הטיפול החדש את הבעיות האלו?

"מדובר בטיפול בעזרת אנרגיית חום. הטיפול בטוח ומבוסס על אנרגיית גלי רדיו. הטיפול מתבצע בדיוק כמו בדיקה אצל הגינקולוג. האישה יושבת על הכיסא במרפאה, והמכשיר עובד על דפנות הנרתיק. כל טיפול אורך בין חצי שעה ל-45 דקות ואחריו אפשר להמשיך בשגרת היום ללא הפרעה".

– אילו בעיות הטיפול במכשיר פותר?

"נתחיל בבריחת שתן, תופעה מוכרת אצל נשים בגיל המעבר. הטיפול גם פותר בעיות של יובש וגינלי, שבמקרים רבים גורם לתחושת צריבה, גרד וכאבים ביחסי המין. עוד גורם הטיפול לדפנות הנרתיק להצעיר ולהתמלא בלחות מחודשת. רקמות החיבור והאפיתל שלו מתעבות, כך שיש ריפוי במצב ההזנה, מתח הרקמה, האלסטיות והחוזק, החוזרים לרמה שבה היו בגיל הצעיר. נשים מגיעות למצב של רפיון וגינלי לא רק בגלל הגיל אלא בגלל לידות מרובות".

– כמה טיפולים נדרשים כדי לפתור את הבעיות?

"לתוצאה אופטימלית נדרשים עד שלושה טיפולים".

– האם הטיפול כלול בסל הבריאות?

"לצערי לא. עלות כל טיפול היא כ-4,000, וכאמור – נדרשים שלושה טיפולים כדי להגיע לתוצאות טובות".

– לכמה זמן מחזיקות תוצאות הטיפול?

"תוצאות הטיפול מחזיקות מספר שנים, אבל כדי להבטיח רצף תקין, מומלץ לעשות טיפול תחזוקה אחד פעם בשנה, כי הרי תהליכי ההזדקנות בגוף ממשיכים ואותם אי אפשר לעצור לתמיד".